Koloidné striebro

Príravok na dezinfekciu hltana a ústnej dutiny

Cena: 10.99 € (331.08 Sk)

Objem: 200 ml

Čo je koloidné striebro?

Koloidné striebro je úplne homogénny roztok, ktorý pozostáva z milióntin veľmi maličkých a jemných čiastočiek. V laboratóriu sa vyrába elektrolýzou z väčšieho kusu, veľmi čistého takzvaného kvadratického striebra a z očistenej - v našom prípade ultračistej vody – pomocou špeciálnych nariadení. Všetky častice, ktoré majú veľkosť od 1 do 500 nm, nazývame koloidom.

Koloidné striebro sú maličké častice a ióny čistého striebra v mimoriadne čistej deionizovanej vode. Majú rovnaký elektrický náboj, takže sa vzájomne odpudzujú a sú v sústavnom pohybe. Kvôli strate náboja – čo je prírodný proces – postupne sa znižuje ich účinnosť, takže sa nemôžu používať časovo neobmedzene. Po 90-dňovom rozklade častice striebra s kladným nábojom pomaly strácajú svoj náboj, ich pohyb sa spomaľuje a nebudú také účinné.

Koloidné striebro je jediná forma striebra, ktorú môžeme bezpečne používať. Do tkanív presakuje príliš pomaly, preto nezapríčiňuje tkanivovú iritáciu.

História a výskum

Krátky príbeh o liečivom účinku striebra

Všestranný a priaznivý účinok striebra je oddávna známy a uznávaný. V starovekom Grécku, Ríme, Fenícii a Macedónsku ho používali na liečbu a prevenciu infekcií. Podľa Hippokrata je striebro veľmi vhodné na liečbu rezných rán a srdcových chorôb, veľmi si cenil jeho dezinfekčný účinok a jeho schopnosť čistenia krvi. Už aj vo vtedajších ” liekopisoch ” bolo možné nájsť jeho opis. Po čase spoznali jeho užitočnosť pri liečbe cholery, syfilisu a epileptických záchvatov. Napoleon a kráľ Alexander ho používali na čistenie riečnej vody, aby sa stala pitnou.
Tento postup čistenia vody používali aj v I.a II. svetovej vojne.

Moderný výskum vedeckou metódou

V roku 1861 Thomas Graham zistil, že isté častice môžu preniknúť cez bunkovú stenu, kým iné nie. Objavil stabilný prechodný stav hmoty a bol schopný ho aj charakterizovať. Podstata Grahamovho objavu spočíva v tom, že chemické prostresie sa môže dostať do rozpustného stavu aj tak, že vyrobil suspenziu, pre tento prechodný stav použil výraz koloid. Čiastočky striebra v koloidnom striebre nie sú vo vode rozpustené, ale suspendované. Želatína a jej podobné prostredia boli preňho najlepšie vysvetliteľné týmto jedinečným stavom.

Viac informácii

Fakty

Keď sa koloidné striebro dostane do prostredia v okolí jednobunkových živočíchov, bráni ich životným funkciám, a tak behom krátkeho času uhynú. Ničí štruktúru bielkovinového obalu a tým zabraňuje ich rozmnožvanie a napomáha ich zničeniu. U húb a baktérií blokuje životne dôležitý Enzým a tým zapríčiňuje ich zničenie.

Už pri koncentrácii 10 ppm má väčší antibakteriálny účinok ako väčšina bežných antibiotík. Dodnes vieme o 650 druhoch choroboplodných mikroorganizmov, ktoré koloidné striebro efektívne ničí. (zdroj: Science Digest magazin 1978, marcové číslo)

V laboratórnom prostredí v skúmavke za približne 6 minút zničí všetky choroboplodné mikroorganizmy. Známu baktériu nemocničných nákaz – Stafylococcus Aureus – dokáže tiež zničiť za takýto čas. Proti tejto forme striebra sa nevytvárajú rezistentné kmene.

Striebro je esenciálny stopový prvok pre človeka, i pre rastliny a zvieratá. Lekárske výskumy jasne preukázali tesný vzťah medzi striebrom a imunitným systémom ľudského organizmu. Okrem toho má koloidné striebro vysoký účinok na regenaráciu kostí, hoja sa až o 50 % rýchlejšie. Môžeme ho priložiť ako obklad na rezné rany, popáleniny, podraždenú kožu, lebo podporuje regeneráciu kože a iných jemných tkanív, a navyše má šterilizujúci účinok.

Požiadávky na kvalitu

Prečo práve Koloidné striebro Drjuice?

Z nášho výskumu je potrebné zdôrazniť dôležitosť ultračistej vody a kvadratického striebra, ktoré používame pri výrobe koloidného striebra. Iba použitým týchto východiskových materiálov môžeme dostať vysokú kvalitu, ktorá má vhodný účinok.

Dôležitý je rozmer a čistota čiastočiek striebra, ktoré vznkli pri výrobe. Čím menšie sú častice, tým je roztok účinnejší. V prvom rade kvôli zväčšenej špecifickej ploche a v druhom rade kvôli ľahšiemu rozšíreniu. Čistota je dôležitá preto, lebo ak pri výrobe nie je vhodná kvalita striebra a čistota vody, môžu vzniknúť nežiadúce zlúčeniny.

Dispenzor vody a filtračné zariadenie, ktoré používame pri výrobe koloidného striebra, majú GLP ( Good Laboratory Practice ) kvalifikáciu. Naše východiskové materiály majú certifikáty kvality, ktoré sa archivujú a na požiadanie sú dostupné k nahliadnutiu.

Snažíme sa naše výrobky vyrábať v laboratórnom prostredí s veľkou obozrenosťou z najvhodnejších východiskových materiálov a s najlepšími prístrojmi.

Možnosti použitia koloidného striebra v EU

Aplikácia Ochorenia Použitie
Na vonkajšie použitie Ochorenia kože: akné, bradavice, lupiny, herpes, furunkulus, otvorené a rezné rany, popáleniny, zápaly, uštipnutie hmyzom. Tekže sa môže používať pri každej kožnej iritácii. Použitie dávkovacieho spreja
Vo forme vyplachovanie a kloktania Ochorenia úst a hrdla, zápal mandlí, zápal úst a ústnych slizníc, vyplachovanie po zubných zásahoch a operáciách, na prevenciu zubného kazu, všeobecná ústna hygiena Kvapalinu držať v ústach a potom vypluť.
Vo forme nosového spreja Zápal tvárovej a čelovej dutiny. Bakteriálne, vírusové a hubové infekcie nosovej sliznice.(napr: herpes, Stafylococcus Aureus) Použitie dávkovacieho spreja
Na oči Pri zápale tkanív vo vnútri oka a okolo očí. Ďalej pri používaní kontaktných šošoviek na ich dezinfekciu. Použitie dávkovacieho spreja

Ďalšie možnosti použitia koloidného striebra mimo EU

Aplikácia Ochorenia Použitie
Vnútorne, cez ústa Pri bakteriálnych, hubových a vírudových infekciách. Ďalej: candidóza,meningitída, chrípka, úplavica, týfus, syfilis, šarlach, furunkulus, tuberkulóza, reuma, vonkajšie a vnútorné zápaly, parazity, chronická únava Kvapalinu držať v ústach a potom prehltnúť
Inhalácia Astma, bronchitída a ochorenia pľúc (napr.: bakteriálna infekcia priedušiek) Použitie dávkovacieho spreja
Vaginálne a rektálne aplikovanie Zápaly, hubové ochorenia, zlatá žila, pohlavné choroby Použitie intímnej sprchy

Použitie

Agentúra ochrany životného prostredia USA (EPA) určila množstvo bezpečnej dávky na celý život a v takzvanej Referenčnej Dóze. Denná dávka sa rovná súćinu telesnej váhy v kg a 0,005 mg.

Hmotnosť (kg)Odporúčaná dávka (ml/deň)
51,25
102,5
12030

Zdroj

V jednej lyžičke (5ml) Koloidného striebra Drjuice / 20 ppm / sa nachádza približne 0,1 mg striebra.

Používanie koloidného striebra je všestranné a univerzálne. Čiastočky striebra majú posilňujúci účinok na imunitný systém a to vďaka ich elektrickému náboju.

Ďalšie použitie koloidného striebra

Môže sa použiť proti črevným parazitom, zápalom a vírusovým infekciám domácich zvierat. Jeho dávkovanie úmerne rastie s s hmotnosťou zvieraťa.

U rastlín je účinný proti hubám a škodcom. Aj rezané kvety dlhšie vydržia vo vázach, keď do ich vody zmiešame koloidizované striebro. Môže sa použiť aj na konzervovanie ovocia, zeleniny a do kompótov.

Je vhodný na dezinfekciu a deodoráciu chladničiek a klimatizácií.

Tieto spôsoby použitia majú výlučne informatívny charakter. Väčšina pochádza z odbornj literatúry, za použitie a dávkovanie je zodpovedný spotrebiteľ.

Neodporúča sa používať tento výrobok pre ľudí citlivých na striebro a kov!

Objem: 200 ml

Cena 1 balenie
10.99 € (331.08 Sk)
Cena 2 balení
21.98 € (662.17 Sk)
Cena 3 balení
29.67 € (893.84 Sk)

Vprípade objednania 4 alebo viac balení jednotná cena výrobku: 9.89 € (297.95 Sk)

Prepravné náklady:
Do 3 kusov:
3 € (90.38 Sk)
Od 4 kusov 0 €

Cena obsahuje aj DPH!

Povolenie ÚVZSR: OHVBPKV/9188-1/2010/Ko

e-mailová adresa:
zavriet


Pri objednaní piatich kusov koloidného striebra dostanete jedno balenie koloidného zlata zadarmo!

Vyskúšajte koloidné zlato a jeho priaznivé účinky na Vašu pokožku.

Víztisztító

Všeobecné vlastnosti

Slovensky vyhladavac BEST.SK Internetové obchody, e-shop, internetový obchod Vyhľadávač - Xsite.sk - taXi nájdi, čo potrebuješ! TOPlist Pozri.sk - vyhľadávač NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na
	slovenskom internete.
DAVAJ.sk - katalog slovenských odkazů Pridajlink.sk - katalóg web stránok Hodnocení a recenze obchodů www.Goog.sk - Vyhľadávač, katalóg a zoznam

Online-Obchod.sk | eShopy.sk - internetové obchody | EshopLink.sk | Doporučujeme.net | Katalóg web stránok
Inet-Zone - Webkatalog | Sovička - katalóg webstránok